Witamy ESTMED
47-100 Strzelce Opolskie
Osiedle Piastów Śląskich 20
tel. +48 606658496
Polski
Polski
English
English
  
 
 Witamy 
 
 
 
Aktualności
Kolejna Konferencja Naukowa Medycyny Estetycznej

W Warszawie w dniach 29-30 maja 2010 zorganizowano konferencję naukowa i warsztaty medycyny estetycznej, w których uczestniczył dr Kalemba. Wykładowcy i specjaliści z Hiszpanii, Wloch, Bułgarii i Polski prezentowali


Konferencja EWMA w Genewie

W dniach 25-28.05.2010 roku dr Kalemba  uczestniczył w Międzynarodowej konferencji Europejskiego Towarzystwa Leczenia Ran


Szkolenie z techniki lipolizy

W dniu 20.02.2010 dr Kalemba będzie uczestniczył w szkoleniu doskonalącym technikę lipolizy injekcyjnej we Wrocławskim Instytucie Piękna.


 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Przeszczepianie włosów

Przeszczepianie włosów Drukuj Email
Piękne włosy są marzeniem zarówno kobiet jak i mężczyzn. W czasach, gdy liczy się odnoszenie sukcesów w pracy i w życiu prywatnym zdrowy, młody wygląd i uroda pomagają w karierze. Łysienie kojarzone jest ze starzeniem się lub chorobą. Warto dbać o włosy gdyż jest to element urody, który zauważalny jest na pierwszy rzut oka. Pamiętamy, że biblijny Samson stracił swoja nadprzyrodzoną moc razem z włosami, które podczas snu obcięła mu jego żona imieniem Dalila.
Normalnie tracimy codziennie około 50-100 włosów. Wzrost włosów jest cykliczny. Równowaga pomiędzy utratą a wzrostem włosów pozwala na utrzymanie ich właściwej ilości. Różne przyczyny mogą powodować nadmierną ich utratę.
 
Arystoteles w IV wieku p.n.e. Jako pierwszy podał medyczny opis zjawiska, które nazwał alopecją ( łysieniem). Wyróżniamy łysienie androgenowe mężczyzn i kobiet, łysienie anagenowe, łysienie bliznowaciejące, łysienie plackowate i łysienie telogenowe. Wyróżnia się siedem okresów łysienia androgenowego.
W leczeniu łysienia mamy do dyspozycji wiele leków np.: Minoxidil, Kwas azaleinowy, Finasteryd, Crescina, Decros z Aminexilem, Nanogen, Kamiwaza, karoten, Retinol i wiele innych. Ich zastosowanie musi być konsultowane z lekarzem.
 
Często leczenie farmakologiczne nie przynosi zadowalających efektów.
Konieczne jest wtedy rozważenie przeszczepienia włosów ( transplantacji włosów).
Pierwszych przeszczepów włosów dokonał japoński dermatolog Okuda w 1939 roku. Początkowo przeszczepiano fragmenty skóry zawierający większą liczbę cebulek włosowych. Nie dawało to dobrych efektów estetycznych. Po przeszczepianiu fragmentów zawierających większą liczbę włosów pojawiał się efekt głowy lalki. W latach osiemdziesiątych nastąpił rozwój technik transplantacyjnych opartych na tzw. jednostkach mieszkowych.
Dzisiaj stosuje się szeroko wszczepianie 1-2 cebulek włosowych (mikropszczeszczepy) lub rzadziej 3-5 cebulek (miniprzeszczepy). Stosowanie pojedynczych cebulek pozwala na uzyskanie lepszego efektu kosmetycznego. Włosy rosną pod właściwym kątem. Należy wspomnieć, że zastosowanie własnych włosów pozwala na uzyskanie jednolitego koloru i wyglądu włosów. Liczba włosów po przeszczepie nie ulega zmianie, a efekt końcowy uzyskiwany jest poprzez właściwa ich „redystrybucję”.
W Stanach Zjednoczonych rocznie wykonuje się ponad 150 000 zabiegów przeszczepiania włosów. Procedura jest stale doskonalona.
Zabieg przeszczepiania włosów jest wykonywany ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. Jest całkowicie bezbolesny i trwa najczęściej od 1 do 3 godzin, czasami dłużej w zależności od liczby przeszczepianych jednostek mieszkowych. W trakcie zabiegu pacjent może słuchać muzyki lub nawet oglądać telewizję. Z tyłu głowy gdzie łysienie nie występuje pobiera się fragmenty skóry, rany zaszywa się. Przy użyciu stereomikroskopu i mikronarzędzi dzieli się wycięte fragmenty na wszczepy zawierające od 1 do 3 cebulek, które wszczepia się w wykonane w pozbawionej włosów skórze nacięciach. Po zabiegu zakładany jest opatrunek. W tym samym dniu lub na drugi dzień pacjent opuszcza klinikę. Najczęściej na drugi dzień zdejmuje się opatrunek. Już po 10-14 dniach można uprawiać sport. Do pracy wraca się po 1-2 tygodniach. W trakcie jednej sesji wykonuje się od kilkuset do nawet trzech tysięcy przeszczepów. Bywa konieczne rozłożenie leczenia na 2-3 sesje. Włosy zaczynają odrastać po 2-3 miesiącach. W ciągu roku osiągają długość 8-12 cm. Z reguły przeszczepione włosy są odporne na wypadanie. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji.

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja