Witamy ESTMED
47-100 Strzelce Opolskie
Osiedle Piastów Śląskich 20
tel. +48 606658496
Polski
Polski
English
English
  
 
 Witamy 
 
 
 
Aktualności
30th international workshop for phlebology 2015

 Dr Kalemba wygłosił referat na 30 międzynarodowych warsztatach flebologicznych we Frankfurcie "Miniphlebectomy and sclerotherapy after EVLT".


Another Phlebology

 dr Kalemba na konferencji naukowej "Another Phlebology" w Budapeszcie wygłosił referat 

"Own experience in the use
of sclerotherapy
and miniphlebectomy
as additional  procedure
used to remove varicose veins during EVLT"

 


The EWMA-GNEAUPP 2014 conference - INNOVATION, KNOW-HOW AND TECHNOLOGY IN WOUND CARE
Na konferencji Europejskiego Towarzystwa Leczenia Ran zaprezentowana została praca przedstawiająca wyniki pracy dr Kalemby "Reasons for incorrect compression in patients with chronic venous leg ulcers" The EWMA-GNEAUPP 2014 conference - INNOVATION, KNOW-HOW AND TECHNOLOGY IN WOUND CARE

 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Laser EVLT w leczeniu żylaków kończyn dolnych

Przełom w leczeniu żylaków i objawów niewydolności żylnej

                  PRZED                                        PO miesiącu od trwającego
                                                                   15 minut zabiegu laserowego * 

                                                                           ( * efekt może różnic się od przedstawionego poniżej )             
 

                       

Laserowe operacje żylaków  metodą EVLT ® całkowicie zastępują krwawy i bolesny zabieg chirurgiczny (stripping). Od niedawna leczenie żylaków laserem metodą EVLT ® dostępne jest  również w Polsce.

Istotą zabiegu EVLT®  jest wyłączenie z krwioobiegu żyły która odpowiada za wypełnianie się krwią żylaka. Laserem nie usuwamy  samego żylaka, który jest jedynie objawem zwrotnego przepływu krwi w żyle, a przyczynę jego pojawiania się. Czynny fragment zabiegu to proces wysuwania światłowodu z żyły przy jednoczesnym uruchomieniu lasera. Dochodzi wtedy do  zamknięcia żyły odpiszczelowej i w dalszej konsekwencji do zaniku żylaków. Często zabiegowi laserowemu towarzyszą metody uzupełniające takie jak miniflebektomia sposobem Varady lub skleroterapia pianowa. Rozległe zmiany typu teleangiektazjii (tzw. pajączki żylne i inne) wymagają dodatkowych sesji skleroterapii. Końcowy widoczny efekt w takich przypadkach uzyskuje się po kilku a nawet kilkunastu tygodniach od rozpoczęcia leczenia. Zamknięcie niewydolnej żyły następuje natychmiast w trakcie zabiegu, efekt pod postacią likwidacji nieprawidłowego przepływu w chorej żyle uzyskujemy bezpośrednio po zadziałaniu lasera. Przebudowa i włóknienie żyły trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy , po tym okrese żyła nie jest widoczna nawet w badaniu usg.
 
Usuwanie żylaków metodą EVLT składa się z następujących etapów:

· Wprowadzenia po kontrolą USG do żyły specjalnego cewnika i światłowodu

· Znieczulenia żyły na jej przebiegu również pod kontrola USG

· Uruchomienia lasera

· Stopniowego wysunięcia cewnika z żyły wraz ze światłowodem (laser włączony) (trwa to ok. 3 minut)

· Założenia opatrunku uciskowego

Pacjent opuszcza gabinet po 15 minutowej obserwacji, a na drugi dzień może powrócić do normalnej aktywności !!!

Kto może poddać się leczeniu metodą laserową EVLT®?

1. Leczeniu poddać się może każdy pacjent, u którego stwierdzono występowanie żylaków będących następstwem niewydolności żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej.

2. Osoby cierpiące z powodu objawów niewydolności zastawkowej żyły odpiszczelowej:

· bóle nóg

· drętwienia i kurcze łydek

· obrzęki

Pierwszym krokiem jest kwalifikacja do zabiegu, która obejmuje badanie USG  Duplex Color Doppler i konsultacja  chirurgiczna. W ten sposób określona zostanie przyczyna problemu. Znając wynik badania można zdecydować o najwłaściwszym leczeniu.

Badania statystyczne wykazują, że na każdych 100 pacjentów zgłaszających się do lekarza 75-ciu może być poddanych leczeniu laserem. Inni pacjenci mogą być leczeni metodami skojarzonymi ( laser, miniflebektomia, skleroterapia, kompresjoterapia).

Metoda EVLT zrewolucjonizowała leczenie żylaków podudzi.

Dlaczego?

Aby to zrozumieć trzeba wyobrazić sobie  zabieg strippingu - rozcięcie uda w okolicy kolana, wypreparowanie dolnego odcinak żyły, rozcięcie w pachwinie, wypreparowanie i podwiązanie żyły, wprowadzenie do żyły cewnika ( przez rozcięcie w pachwinie), przeprowadzenie go przez całą żyłę do okolicy kolana, przymocowanie do cewnika krawędzi żyły i poprzez pociągnięcie (żyła wciągana jest do swojego środka jak przewlekany na lewą stronę rękaw) i wyrwanie jej na całej długości aż do kolana a kiedyś nawet do kostki ! Podczas wyrywania żyła stawia opór, blokuje się, czasami wymagane są dodatkowe nacięcia. Wyrywanie żyły powoduje często uszkodzenie okolicznych tkanek co skutkuje bólem w okresie pooperacyjnym i długim okresem rekonwalescencji. Do tego wszystkie konsekwencje znieczulenia ogólnego lub regionalnego bez którego stripping jest bardzo trudny do przeprowadzenia oraz długo utrzymujące się zasinienie całej nogi.
 


 

Koszt zabiegu wynosi: 2800zł - cena obejmuje laserowe zamknięcie niewydolnej żyły odpiszczelowej  lub odstrzałkowej oraz jednoczasową miniflebektomie lub skleroterapię. W cenie zabiegu 1 wizyta kontrolna z ewentualną skleroterapią jeżeli będzie konieczna. Następne sesje skleroterapii są wykonywane odpłatnie w/g cennika.

 

Komentarz:

Efektu leczenia są bardzo dobre, jednak nie u 100% pacjentów. Jak każda metoda, EVLT nie jest idealna metodą zapewniającą stuprocentową gwarancję satysfakcji. Należy to zrozumieć. Cierpliwość pacjentów i lekarza połączone z jego gruntowną wiedzą i uczciwością pozwalają na uzyskanie najlepszych w danym okresie rozwoju sztuki lekarskiej  wyników leczenia. Styatystyka jest nieubłagalna. W medycynie nie ma metody pozbawionej minusów, powikłania prędzej czy później musza się pojawić. Mając to na uwadze z ufnością patrzę w przyszłość. Laser w dobrych rękach pozwala na uzyskanie oczekiwanych wyników, w połączeniu z innymi metodami wydaje sie być dobrą alternatywą dla tradycyjnych metod operacyjnych, które to metody w świetle aktualnych badań naukowych  laser przewyższa. Należy spodziewać się dalszego rozwoju metod endowaskularnych w chirurgii żył i tętnic.

 

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2008       Administracja